Kérdezz - Felelek

Nevem:
Kérdésem:

Elejére   « előző | 369 / 526 | következő »   Végére
Vendég neve
Vendég bejegyzése
Kérdés dátuma
 
Mónika Tisztelt Doktornő!

A férjemmel kisbabát szeretnénk, már több, mint egy éve. Voltam nőgyógyászati vizsgálaton és elküldtek hormonvizsgálatra. Ahol kiderült, hogy nagyon magas a prolaktin szintem.
Innét továbbküldtek az endokrinológiára, ahol már a harmadik vérvételen leszek túl, (szeptember óta) de orvossal még nem találkoztam, mert helyettesítik állandóan. Megoldást szeretnék találni a problémámra.
A menstruációm sajnos 2-3 napos és gyenge. Állítólag nincs peteérésem, de túl sok mindent nem tesznek, hogy javuljon a helyzetem. Olvastam egy bromocryptyn nevű gyógyszerről,ami talán segíthet.
Az a kérdésem , hogy csak endokrinológus írhatja fel és szükség van-e mr vizsgálatra? Nem tudom mit tehetnék ebben a helyzetben, mert szerintem ez nem a világ legnagyobb problémája és lehet rajta segíteni.
Bár nekem jelenleg ez a legnagyobb problémám!
Előre is köszönöm válaszát!
2008-02-04
 
Válaszoló neve Válasz Válasz dátuma
 
Cseh Erika Kedves Mónika!

A magas prolaktinszint miatt kimaradozhat a peteérés, tehát ezt érdemes gyógyszeresen kezelni. Azonban előtte az agyalapi mirigyet, főleg nagyobb hormon emelkedés esetén érdemes MR-rel megnézni. A prolaktin szint emelkedés hátterében, ugyanis állhat az agyalapi mirigy adenomája, amely egy jóindulatú daganat. Egyébként a bromocriptin nemcsak endokrinológus írhatja fel.
2008-02-10

Vendég neve
Vendég bejegyzése
Kérdés dátuma
 
Mónika Kedves doktornő 29 éves 3 gyerekes anyuka vagyok.Mind három gyermekemet császármetszéssel "hoztam" világra.Kétszer vágtak hosszában és egyszer keresztben de nagyon megérte.Le is kötöttek a harmadik császár után.Kérdésem az lenne hogy mi lehet az oka annak hogy rendszeresen megjön a menstruációm viszont van olyan időszak amikor 3-4napig tartó véres-nyálkás folyásom van.Ez van szex után is.Kérem mielőbb válaszoljon mert apukám most halt meg rákban és nagyon félek.Válaszát előre is köszönöm:Tisztelettel MÓnika 2008-02-04
 
Válaszoló neve Válasz Válasz dátuma
 
Cseh Erika Kedves Mónika!

Attól függően mikor jelentkezik ez a néhány napos vérezgetés, több ok is állhat a hátterében. A középidőben jelentkező vérezgetés peteérést is jelenthet. Közvetlenül a menses előtt jelentkező vérezgetés hormonális eltérésre is utalhat. De a vérezgetés okaként gyulladés, méhszáj eltérés is szerepelhet. Keresse fel nőgyógyászát, aki egy vizsgálat után többet tud Önnek mondani.
2008-02-10

Vendég neve
Vendég bejegyzése
Kérdés dátuma
 
Orsolya Kedves Doktornő!
Yasminelle fog.gátló tablettát szedek!A bevétel után 2 és fél órával hasmenésem volt ezért bevettem még egy tablettát!azt szeretném megkérdezni,hogy mennyi idő alatt szívodik fel a tabletta?mindenhol mást mondanak:)Ön vmikor azt írta,h 2 óra nem mindig elég!ez mitől függ?A másik kérdésem az lenne,h így is befejezhetem a tabbletta szedését amikor szoktam,ugye?nem szeretném megváltoztatni a mezeszem napját!Válaszát előre is köszönöm!!
2008-02-04
 
Válaszoló neve Válasz Válasz dátuma
 
Cseh Erika Kedves Orsolya!

A tabletta felszívódása nagyon sok mindentől függ. Egyrészt egyéni eltérések is lehetnek, másrészt nagyban függ a fogyasztott tápláléktől. Éhgyomorra, sokkal hamarabb felszívódik a gyógyszer. A tablettaszedést érdemes a megszokott ideig, vagyis 21 napig folytatni.
2008-02-10

Vendég neve
Vendég bejegyzése
Kérdés dátuma
 
Kiss Ilona Kedves Doktornő!
Menstruáció előtt 8 nappal előfordulhat-e, hogy még van ovuláció, tehát terhes lehetek-e?
Mihamarabbi válaszát köszönöm!
2008-02-04
 
Válaszoló neve Válasz Válasz dátuma
 
Cseh Erika Kedves Ilona!

A menstruációs bármely időszakában megérhet a petesejt. Általában a ciklus középidejében történik, vagyis 28 napos ciklus esetén a 14. napon, de ettől eltérések is lehetnek.
2008-02-10

Vendég neve
Vendég bejegyzése
Kérdés dátuma
 
Bea Tisztelt Doktornő!
Orvos keresőben vagyok és felkeltette az érdeklődésemet, amiket Önről olvastam. Volt már egy terhességem, amiből született egy gyönyörű kislányom. Most testvért szeretnénk neki, de nem akar összejönni. Kb. 1 éve próbálkozunk, de csak fél éve nem szoptatok. Úgy érzem, hormonálisan össze vagyok keveredve. Tüneteim: még néhány csepp tej van a melleimben; nagyobb mellek most másfél hónapja; alhasi fájdogálások (különösen a jobb petefészek), kicsit változó hosszúságú ciklus (26-31 nap között). Orvosnál jártam, elvileg nincs fertőzésem, rákszűrés 4 hónapos P2, terhes nem vagyok sajnos, két orvosnál is jártam az elmúlt félévben, 3-szor megállapították, hogy van peteérésem. Kicsit tanácstalan vagyok, mert az orvosaim eddig elég lazán kezelték a kérdést, én meg persze már türelmetlen vagyok.
Előre is köszönöm válaszát!

2008-02-03
 
Válaszoló neve Válasz Válasz dátuma
 
Cseh Erika Kedves Bea!

Rendszeres házasélet mellett egy év alatt van meg az igen nagy valószínűsége a teherbeesésnek. Ha fél éve nem szoptat, előtte nem biztos, hogy volt peteérés, tehát semmi oka az aggodalomra. Esetleg az emlő panszai miatt meg lehet nézni, hogy nincs-e hormon éltérés a háttérben.
2008-02-10

Vendég neve
Vendég bejegyzése
Kérdés dátuma
 
oláh edit tisztelt doktornö, 12 hetes terhes multam elmentem orvoshoz kézzel illetve kacsával megvizsgáltak . meg ultrahang hüvelyi .másnap bevéreztem és elvetéltem.elötte semmi bajom nem volt. ön szerint attól lehetett hogy az orvosom kacsával erösen megvizsgáltelöre is köszönöm válaszát .egy aggódó anya. 2008-02-03
 
Válaszoló neve Válasz Válasz dátuma
 
Cseh Erika Kedves Edit!

Egy rutin nőgyógyászati vizsgálatnak nem lehet következménye a vetélés. Nagy valószínűséggel véletlen egybe esésről van szó.
2008-02-10

Vendég neve
Vendég bejegyzése
Kérdés dátuma
 
Kovacs Janosné 5 tehességi teszt pozitiv lett de tapasztalok alvatt véres barna folyast 2008-02-03
 
Válaszoló neve Válasz Válasz dátuma
 
Cseh Erika Kedves Kovács Jánosné!

A vérzés miatt mindenképpen keresse fel nőgyógyászát. A vérzés hátterében akár vetélés is állhat.
2008-02-10

Vendég neve
Vendég bejegyzése
Kérdés dátuma
 
Gina Tisztelt Doktornő!

Szeretném a tanácsát kérni a következőkben:

Az ellmúlt alkalommal szeretkezés közben és után kisebb vérzést észleltem, valamin kicsit égő érzést a hüvelyemben.

A múlt héten voltam rákszűrésen, azonban az égő érzéssel kapcsolatban (ekkor még nem tapasztaltam vérzést) az orvosom a vizsgálat alapján nem talált semmit, hogy mi okozhatja.
Méhszájsebet még a korábbiakban megállapítottak nálam, a rászűrésem P2-es lett.

Szeretném a tanácsát kérni, hogy mi okozhatja a vérzést, lehet-e ennek komolyabb oka, illetve hogyan lehet kezelni?

Válaszát előre is megköszönve

Üdvözlettel:

Gina
2008-02-03
 
Válaszoló neve Válasz Válasz dátuma
 
Cseh Erika Kedves Gina!

Fogamzásgátló tabletta szedés mellett a vérzésnek oka lehet, hogy egy tabletta kimaradt, vagy később került bevételre. Ha nem szed tablettát, és körülbelül közép időben jelentkezett, jelezhette a peteérést a vérzés, van akinél a peteérés időpontjában rendszeresen előfordul. Ha a rákszűrés rendben volt, és a vizsgálat alapján sem talált semmit nőgyógyásza, ne nyugtalankodjon. Ha ismétlődik a vérzés, akkor ismét keresse fel nőgyógyászát.
2008-02-10

Vendég neve
Vendég bejegyzése
Kérdés dátuma
 
P. Andrea Tisztelt Doktornő!
Két hónapja születem meg az első kislányomat és a tejem sajnos nem elég a babának. Minden csodaszert kipróbáltam már, teát és homeopátiás szereket de sajnos semmi sem segített a tej mennyiségét megnövelni.Elképzelhető, hogy valamilyen hormonzavarom van ezért nem termel a szervezetem elég prolaktint? Gyakan szédülök és erősen izzadok, a hajam is nagyon rég óta hullik már más testi tünetet nem érzek magamon. Bár mit megtennék, hogy a kislányomat szoptatni tudjam, milyen tanácsot tudna nekem adni? A nőgyógyászom Cerazette nevű fogamzásgátlót írt fel de nem merem szedni nehogy még jobban megbolygassa a hormonjaimat. A válaszát előre is köszönöm.
Andrea
2008-02-02
 
Válaszoló neve Válasz Válasz dátuma
 
Cseh Erika Kedves Andrea!

A termelődő tej mennyisége részben adottság kérdése is, függ attól, hogy az emlő mennyi tejtermelő mirigyet tartalmaz. Ezeknek a kialakulása részben hormonfüggő, azonban nemcsak a hormonok a felelősek. Az egyéb tünetei nemcsak a hormonok müködésének lehet következménye.
A megfelelő folyadék bevitel, az emlő mellszívóval való kiűrítése szoptatás után, esetleg a gyakoribb szoptatás esetleg segíthet a nagyobb mennyiségű tej termelődésében.
2008-02-10

Vendég neve
Vendég bejegyzése
Kérdés dátuma
 
Mészáros Ágnes Tisztelt Doktor Úr!

23 éves lány vagyok, 2,5 éve szedek fogamzásgátló tablettát. Kezdetben Milligsetet, majd váltottam, mert a jobb mellem mindig fájt tőle egy pontban(voltam emlő ultrahangon is, ami negatív lett)
Most Lindynette 20-at szedek, de voltak hónap közbeni barnás folyásaim és bevérzés, ezért most kaptam proverát, amit 2 hónapig az utolsó 10 szem fogamzásgátlóval kell szednem! Most fájnak a melleim! (az is ahol régen fájt!) Ez előfordulhat? Nem baj?

Még az a kérdésem lenne, hogy csináltattam vérvételt más okból(munka kiskönyv miatt) és a bilirubin szintem magasabb lett. (25,5)
Elolvastam az interneten hogy mik a "hatásai" és tényleg kicsit sárgásabbnak láttam a szemfehérjémet... A többi eredmény teljesen jó lett. Kell aggódnom emiatt??
Kérem segítsen!

köszönettel: Mészáros Ágnes
2008-02-02
 
Válaszoló neve Válasz Válasz dátuma
 
Cseh Erika Kedves Ágnes!

Az emlő feszülés lehet a Lindynette, illetve a Provera mellékhatása is.
A bilirubin szintet érdemes leellenőrizni, amennyiben ismételten magasabb, forduljon belgyógyászhoz.
2008-02-10

Elejére   « előző | 369 / 526 | következő »   Végére